У Свечаној сали Математичке гимназије, 23. јуна 2026. године, свечано је отворен Тринаести Куп Математичке гимназије, међународно такмичење које традиционално окупља младе таленте из области математике, физике, информатике, шаха и дебате. Ове године на Купу учествују екипе из две државе - Румуније и Србије. Такмичење ће трајати до 25. јуна 2026. године.
Присутнима се на отварању обратила директор Математичке гимназије Мирјана Катић, пожелевши такмичарима много успеха, знања и лепог дружења.
Свечани програм употпунили су ученици Математичке гимназије: Ђорђе Шекарић, који је извео Рахмањинов Прелудијум опус 32 број 12 у гис молу, као и Јелисавета Срдић и Никола Кочовић, који су извели песме „Ово је Србија“ и „Ружо румена“. За музичку припрему ученика заслужна је професорка Јелена Нововић.
Захваљујемо се спонзорима Купа - непрофитној организацији „Клик за Србију“, као и компанијама Wargaming Belgrade и АБ Софт на подршци и поверењу у младе таленте.
Свим учесницима желимо много успеха. Нека најбољи победе!